Krmivo pro psy - FAQ - návody a tipy

Jak číst data spotřeby u krmiv K9 a Nutram

Na základě vašich dotazů jsme připravili jednoduchou pomůcku – vysvětlivky k datům spotřeby na krmivech K-9 a NUTRAM. Popis ke stažení ZDE (.pdf)

Jsou ta krmiva opravdu z Kanady?

Častý dotaz těch, kteří učinili nedobrou zkušenost u méně seriozní firmy. Ano, každý pytel krmiva prodaný společností CANDY byl vyroben a uzavřen v Kanadě. Žádné dodělávky či balení v Čechách se nekonají, výrobek je naprosto shodný s tím, co se prodává v Kanadě. Průvodními doklady každé zásilky, kontrolními potvrzeními pohraničních a veterinárních služeb Kanady, SRN (EU) a ČR je možné doložit kompletní údaje o původu krmiv. Do těchto dokladů může odběratel nahlédnout nebo může dostat k dodávce jejich kopie.

Proč máte tak málo reklamy?

Obchodní politika CANDY je založena na principu udržení co nejnižší spotřebitelské ceny. Propagace je zaměřena nikoliv na vymývání mozků spotřebitelů jednoduchými hesly, ale naopak, na jejich maximální informovanost. Chovatel, který krmivům porozumí, nenechá se ošidit obaly a hesly, umí vyhodnotit informace a počítat. Ten si určitě vybere z našich krmiv. Je z něj stálý zákazník a o takového CANDY usiluje.

Proč jsou krmiva K-9 a Nutram řazena do vyšších kvalitativních tříd, čím se liší od jiných?

Jedním z nejkvalitnějších zdrojů bílkoviny jsou bílá drůbeží masa. I ve výživě lidí je světovým trendem odklon od "podezřelých" červených mas. Bez ohledu na tuto problematiku je ale důležité, že tato krmiva jsou spolehlivě vždy ze stejného masa a přísad. Nestane se, aby někdy obsahovala jiný druh masa nebo dokonce směs živočišných produktů, jak je to obvyklé u méně hodnotných krmiv. A o dalších rozdílech (jak se udržuje chuť, biologická aktivita a jiné hodnoty kvalitního krmiva)? To by bylo na knihu.

Proč bych měl věřit zrovna vám, když je na trhu tolik různých krmiv?

Nemusíte věřit slovům. Lépe uděláte, když si je ověříte vlastní zkušeností nebo zkušeností lidí ze svého okolí. Skutečností je, že chovatelé, kteří naše krmiva u svých psů zkusili, se stali stálými odběrateli. Kdo nevěří, ten přemýšlí a zkoumá. Ten se nám líbí a o jeho dobré mínění usilujeme.

Kdo u nás kupuje pro psy krmiva K-9 a Nutram?

Největší obrat v uvedených kompletních kuřecích krmivech je stále u řady K-9. Je to krmivo zařazené ze světového hlediska do vyšší střední třídy, s příznivou cenou ve vztahu ke spotřebě a účinnosti. Je nakupováno převážně majiteli čistokrevných psů středních a větších plemen, využívaných v chovu a k práci. Odběratelé jsou z řad ozbrojených složek (policie, armáda, bezpečnostní služby) a ze sportovních klubů sdružujících chovatele služebních a zejména saňových a dostihových plemen. Velké chovatelské stanice oceňují zejména dva výsledky krmení K-9: bezproblémový růst štěňat včetně velkých plemen a minimální množství produkovaných pevně formovaných výkalů, lehce odstranitelných. Veterinární lékaři doporučují K-9 jako dietu při lehčích poruchách kůže, trávení nebo při poruchách růstu štěňat. Po vyzkoušení obvykle chovatel setrvá u tohoto způsobu krmení a stává se stálým zákazníkem.

Shrnutí

Nutramy jsou krmiva nejvyšší možné světové kvality a ve své třídě mají na trhu jen velmi málo konkurentů. U nás jimi krmí chovatelé špičkových výstavních psů a špičkových psích sportovců. Stále roste i početná skupina chovatelů, která z etických důvodů, z lásky ke čtyřnohému příteli, poskytuje psovi toto maximálně lehce stravitelné krmivo, málo zatěžující trávicí trakt, s kladnými účinky na zdraví a prodloužení života psa. Veterinární lékaři doporučují Nutram pro nemocné psy pro jeho vysokou chuťovou přitažlivost, biologickou hodnotu a lehkou stravitelnost. Nutramy jsou vzhledem ke svému složení krmiva vhodná pro alergiky, kterým přes jejich postižení umožňují prožít plnohodnotný a dlouhý život. Veterinárními klinikami a chovateli alergických psů je masivně odebíráno speciální krmivo z jehněčího masa a rýže, Nutram Lamb and Rice.

Strmou křivku růstu prodejů má mimořádné kuřecí krmivo Nutram s rýží také pro svůj přídavek žraločí chrupavky, žraločí chrupavku obsahují všechna krmiva Nutram mimo Nutram Growth Jako doplněk pooperační léčby a léčby nádorových onemocnění, lehce stravitelná tzv. šetřící dieta povzbuzující obranyschopnost organismu, je preferován nejen majiteli nemocných psů, ale i zdravých starších psů s cílem dosažení co nejvyššího věku zdravého dožití.

Všechna krmiva prodávaná společností CANDY splňují základní podmínku, že jsou kompletní, není nutné k nim přidávat nic než vodu. Proto jsou zákazníky CANDY především chovatelé, kteří umí nejen vypozorovat, co jejich psu dělá dobře, ale i dobře počítají, na kolik je to přijde. Neuniká jim přitom souvislost s potřebou a cenou veterinární péče, léků, vitamínů a dalších doplňků při použití méně kvalitních a nekompletních krmiv.

Reklama

banner